Країна: Іран

big review
Мавзолей Імама Рези - архітектурний комплекс у місті Мешхед, що включає власне гробницю імама, гробниці інших шанованих імамів, музей, бібліотеку, цвинтар, мечеть і кілька інших споруд. Центр туризму та паломництва в Ірані (щорічно 15-20 млн відвідувачів).. Фото: Маріан Стрільців / LUFA

1_mashad
2_mashad
3_mashad
4_tehran
5_tehran
6_tehran

Іран — держава на південному заході Азії. Столиця — місто Тегеран.
Історія Ірану за письмовими джерелами охоплює майже п'ять тисяч років. Перша держава на його території — Елам — виникла в Хузестані в III тисячолітті до н. е. Перська імперія при Дарії I Ахеменіді простягалася вже від Греції і Кіренаїки до річки Інд. Протягом багатьох століть панівною релігією був зороастризм. Близько XVI століття державною релігією Ірану стає шиїзм.
У 1979 році в Ірані відбулася Ісламська революція під проводом аятолли Хомейні, в ході якої була повалена монархія і проголошена ісламська республіка.
Іран володіє другими за розміром у Західній Азії та ісламському світі економікою після Туреччини, є однією з найбільш технологічно розвинених держав регіону і має великі запаси нафти і природного газу.